Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2014/2015
Dodane przez Zibar dnia Sierpień 02 2014 00:00:00
Znane są już wszystkie istotne informacje dotyczące MKS-u i rozgrywek w nowym sezonie. Zmiany są duże a przed drużyną dużo pracy w zgraniu nowego sztabu trenerskiego i zawodniczek, ale miejmy nadzieję wszystko będzie szło bez komplikacji w dąbrowianki włączą się w walkę o najwyższe cele, a kibice będą oglądać wiele emocjonujących pojedynków z rywalkami krajowymi jak i zagranicznymi.
Treść rozszerzona
Znane są już wszystkie istotne informacje dotyczące MKS-u i rozgrywek w nowym sezonie. Zmiany są duże a przed drużyną dużo pracy w zgraniu nowego sztabu trenerskiego i zawodniczek, ale miejmy nadzieję wszystko będzie szło bez komplikacji w dąbrowianki włączą się w walkę o najwyższe cele, a kibice będą oglądać wiele emocjonujących pojedynków z rywalkami krajowymi jak i zagranicznymi.






Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza na sezon 2014/2015

Rozgrywające: Ozge Kirdar Cemberci, Natalia Piekarczyk
Atakujące: Tamara Kaliszuk, Katarzyna Konieczna, Marta Łukaszewska
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Aleksandra Liniarska, Dominika Sobolska
Przyjmujące: Gina Mancuso, Joanna Staniucha-Szczurek, Katarzyna Urban, Jekaterina Zakrewskaja
Libero: Krystyna Strasz

Sztab szkoleniowy:
I trener: Juan Manuel Serramalera
II trener: Tomasz Wasilkowski
Fizjoterapeuta: Aleksandra Wysota, Magdalena Frejowska
Trener ds. przygotowania motorycznego: Łukasz Filipecki
Statystyk: Iwo Wagner

Obowiązki związane z funkcją dyrektora sportowego klubu pełni obecnie Aleksandra Seweryn, która zastąpiła na tym stanowisku Waldemara Kawkę.

Z Dąbrową Górniczą pożegnały się Anna Kaczmar (Atom Trefl Sopot), Marina Katić, Katarzyna Zaroślińska (Atom Trefl Sopot), Natalia Guadalupe Brussa, Rachael Adams (Imoco Volley Conegliano, Włochy), Elżbieta Skowrońska oraz Welissa de Souza Gongaza znana pod pseudonimem Sassa (Banana Boat/Praia Clube, Brazylia).

Na zakończenie współpracy z naszym klubem zdecydowali się również członkowie sztabu szkoleniowego, a mianowicie Nicola Negro (Imoco Volley Conegliano, Włochy), Leszek Rus (BKS Aluprof Bielsko-Biała) oraz Przemysław Kawka (Chemik Police).

TERMINARZ SEZONU ZASADNICZEGO

1. kolejka, 4.10.2014:

KS Developres Rzeszów - KPS Chemik Police
Impel Wrocław - KS Pałac Bydgoszcz
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - ATOM Tref Sopot
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - PTPS Piła
BKS Aluprof Bielsko-Biała - SK Bank Legionovia Legionowo
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - Budowlani Łódź


2. kolejka, 11.10.2014:

KS Developres Rzeszów - Budowlani Łódź
SK Bank Legionovia Legionowo - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
PTPS Piła - BKS Aluprof Bielsko-Biała
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
KS Pałac Bydgoszcz - ATOM Trefl Sopot
KPS Chemik Police - Impel Wrocław


3. kolejka, 18.10.2014:

Impel Wrocław - KS Developres Rzeszów
ATOM Trefl Sopot - KPS Chemik Police
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - KS Pałac Bydgoszcz
BKS Aluprof Bielsko-Biała - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - PTPS Piła
Budowlani Łódź - SK Bank Legionovia Legionowo


4. kolejka, 25.10.2014:

KS Developres Rzeszów - SK Bank Legionovia Legionowo
PTPS Piła - Budowlani Łódź
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
KS Pałac Bydgoszcz - BKS Aluprof Bielsko-Biała
KPS Chemik Police - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
Impel Wrocław - ATOM Trefl Sopot


5. kolejka, 29.10.2014:

ATOM Tref Sopot - KS Developres Rzeszów
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław
BKS Aluprof Bielsko-Biała - KPS Chemik Police
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - KS Pałac Bydgoszcz
Budowlani Łódź - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
SK Bank Legionovia Legionowo - PTPS Piła


6. kolejka, 8.11.2014:

KS Developres Rzeszów - PTPS Piła
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - SK Bank Legionovia Legionowo
KS Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź
KPS Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
Impel Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała
ATOM Trefl Sopot - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza


7. kolejka, 15.11.2014:

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - KS Developres Rzeszów
BKS Aluprof Bielsko-Biała - ATOM Trefl Sopot
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - Impel Wrocław
Budowlani Łódź - KPS Chemik Police
SK Bank Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz
PTPS Piła - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski


8. kolejka, 22.11.2014:

KS Developres Rzeszów - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
KS Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła
KPS Chemik Police - SK Bank Legionovia Legionowo
Impel Wrocław - Budowlani Łodź
ATOM Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała


9. kolejka, 29.11.2014:

BKS Aluprof Bielsko-Biała - KS Developres Rzeszów
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
Budowlani Łódź - ATOM Trefl Sopot
SK Bank Legionovia Legionowo - Impel Wrocław
PTPS Piła - KPS Chemik Police
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Pałac Bydgoszcz


10. kolejka, 6.12.2014:

KS Developres Rzeszów - KS Pałac Bydgoszcz
KPS Chemik Police - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Impel Wrocław - PTPS Piła
ATOM Trefl Sopot - SK Bank Legionovia Legionowo
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Łódź
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna


11. kolejka, 13.12.2014:

Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - KS Developres Rzeszów
Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała
SK Bank Legionovia Legionowo - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
PTPS Piła - ATOM Trefl Sopot
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Impel Wrocław
KS Pałac Bydgoszcz - KPS Chemik Police


12. kolejka, 20.12.2014:

KPS Chemik Police - KS Developres Rzeszów
KS Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław
ATOM Trefl Sopot - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
PTPS Piła - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
SK Bank Legionovia Legionowo - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna


13. kolejka, 28.01.2015:

Budowlani Łódź - KS Developres Rzeszów
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - SK Bank Legionovia Legionowo
BKS Aluprof Bielsko-Biała - PTPS Piła
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
ATOM Trefl Sopot - KS Pałac Bydgoszcz
Impel Wrocław - KPS Chemik Police


14. kolejka, 3.01.2015:

KS Developres Rzeszów - Impel Wrocław
KPS Chemik Police - ATOM Trefl Sopot
KS Pałac Bydgoszcz - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - BKS Aluprof Bielsko-Biała
PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
SK Bank Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź


15. kolejka, 10.01.2015:

SK Bank Legionovia Legionowo - KS Developres Rzeszów
Budowlani Łódź - PTPS Piła
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
BKS Aluprof Bielsko-Biała - KS Pałac Bydgoszcz
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - KPS Chemik Police
ATOM Trefl Sopot - Impel Wrocław


16. kolejka, 17.01.2015:

KS Developres Rzeszów - ATOM Trefl Sopot
Impel Wrocław - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
KPS Chemik Police - BKS Aluprof Bielsko-Biała
KS Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Budowlani Łódź
PTPS Piła - SK Bank Legionovia Legionowo


17. kolejka, 24.01.2015:

PTPS Piła - KS Developres Rzeszów
SK Bank Legionovia Legionowo - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Budowlani Łódź - KS Pałac Bydgoszcz
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - KPS Chemik Police
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - ATOM Trefl Sopot


18. kolejka, 31.01.2015:

KS Developres Rzeszów - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
ATOM Trefl Sopot - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
KPS Chemik Police - Budowlani Łódź
KS Pałac Bydgoszcz - SK Bank Legionovia Legionowo
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - PTPS Piła


19. kolejka, 7.02.2015:

AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Developres Rzeszów
PTPS Piła - KS Pałac Bydgoszcz
SK Bank Legionovia Legionowo - KPS Chemik Police
Budowlani Łódź - Impel Wrocław
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - ATOM Trefl Sopot
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza


20. kolejka, 14.02.2015:

KS Developres Rzeszów - BKS Aluprof Bielsko-Biała
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
ATOM Tref Sopot - Budowlani Łódź
Impel Wrocław - SK Bank Legionovia Legionowo
KPS Chemik Rzeszów - PTPS Piła
KS Pałac Bydgoszcz - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski


21. kolejka, 21.02.2015:

KS Pałac Bydgoszcz - KS Developres Rzeszów
AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KPS Chemik Police
PTPS Piła - Impel Wrocław
SK Bank Legionovia Legionowo - ATOM Trefl Sopot
Budowlani Łódź - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała


22. kolejka, 28.02.2015:

KS Developres Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka Fakro Muszyna
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - SK Bank Legionovia Legionowo
ATOM Trefl Sopot - PTPS Piła
Impel Wrocław - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
KPS Chemik Police - KS Pałac Bydgoszcz


TERMINARZ FAZY PLAY-OFF


Play-off drużyn, które po sezonie zasadniczym zajmą miejsca 1-8:
1. runda play-offów (do dwóch zwycięstw):
14.03.2015, 21.03.2015, ew. 22.03.2015


Play-off drużyn, które po sezonie zasadniczym zajmą miejsca 9-12:
1. runda wstępna (dwumecz):
14.03.2015, 19.03.2015

2. runda wstępna (dwumecz):
24.03.2015, 28.03.2015


Play-off dla drużyn 1-4:
2. runda play-offów (do trzech zwycięstw):
11-12.04.2015, 18.04.2015, ew. 19.04.2015, ew. 22.04.2015

3. runda play-offów (do trzech zwycięstw):
2-3.05.2015, 9.05.2015, ew. 10.05.2015, ew. 13.05.2015


Play-off dla drużyn 5-12:
1. runda (dwumecz):
11.04.2015, 18.04.2015

2. runda (dwumecz):
25.04.2015, 2.05.2015

3. runda (dwumecz):
9.05.2015, 13.05.2015


Jeżeli, drużyny klubów ORLEN Ligi nie zakwalifikują się do Final Four rozgrywek o puchar CEV lub Champions League, terminarz rozgrywek zostanie skorygowany.

Termin rozgrywania zawodów może ulec zmianie w przypadku przesunięć programowych w telewizji.


Terminarz Pucharu Polski kobiet na sezon 2014/2015:

14.01.2015 - 1/8 finału (I termin)
28.01.2015 - 1/8 finału (II termin)
18.02.2015 - Ćwierćfnał (I termin)
25.02.2015 - Ćwierćfnał (II termin)
07-08.03.2015 - Turniej finałowy (półfinały i finał)

PUCHAR CEV

Rywalaem Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza w 1/16 Pucharu CEV będzie obecny wicemistrz Rumunii, Dinamo Romprest Bukareszt.
Pierwszy mecz dwumeczu odbędzie się w Bukareszcie i jest planowany na 11-13 listopada br. Rewanż odbędzie się w dniach 25-27 listopada w Hali "Centrum". Zwycięzca rywalizacji zmierzy się w 1/8 finału ze zwycięzcą pary szwajcarsko-rumuńskiej: Volley Koniz - CS Volei Alba Blaj.

źródło: MKS DG