Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pomaga Zespołowi Szkół Specjalnych
Dodane przez Zibar dnia Luty 26 2015 09:30:53
Do oddziałów przedszkolnych trafiły niezbędne pomoce dydaktyczne m.in. książki i materiały rehabilitacyjne. Z inicjatywą pomocy Zespołowi Szkół Specjalnych nr 5 w Dąbrowie Górniczej wyszedł Klub Kibica Seniora, który razem z klubem MKS i innymi kibicami zebrał środki i pojawił się w oddziałach aby przekazać wszystkie zakupione rzeczy.
Treść rozszerzona
Do oddziałów przedszkolnych trafiły niezbędne pomoce dydaktyczne m.in. książki i materiały rehabilitacyjne. Z inicjatywą pomocy Zespołowi Szkół Specjalnych nr 5 w Dąbrowie Górniczej wyszedł Klub Kibica Seniora, który razem z klubem MKS i innymi kibicami zebrał środki i pojawił się w oddziałach aby przekazać wszystkie zakupione rzeczy.Niestety, nie jest to koniec potrzeb Zespołu Szkół Specjalnych w rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. Między innymi podopieczni oddziałów przedszkolnych potrzebują specjalnego fotelika rehabilitacyjnego. Dla chłopca o imieniu Błażej stanowi on środek lokomocji i stolik podczas zabawy. Wymusza możliwość poprawnego siedzenia i funkcjonowania jako dziecko w grupie rówieśniczej.

- Choroba Błażeja z dnia na dzień postępuje, nie ma na nią lekarstwa więc leczy się tak na prawdę tylko objawy. Stałe wizyty u logopedy i rehabilitanta umożliwiają wyhamowanie rozwoju choroby, lecz aby utrzymać wypracowane efekty podczas ciężkich godzin pracy rehabilitacyjnej wymagane jest, aby Błażej utrzymywał poprawną postawę ciała przez resztę dnia. Zapewnia to specjalny fotelik rehabilitacyjny, który podtrzymuje głowę, utrzymuje biodra w prawidłowej pozycji, utrzymuje korpus ciała w pozycji pionowej, podtrzymuje stopy dziecka, utrzymuje ręce i dłonie na pożądanej wysokości. Niestety fotelik, w którym obecnie Błażej siedzi nie spełnia prawidłowo swoich funkcji, co może prowadzić do postępu choroby – mówi Agnieszka Kulasek, koordynator oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Specjalnych nr 5 w Dąbrowie Górniczej.

Cena zakupu takiego fotelika wynosi jednak od 1000 do 2000 zł. Jeśli ktoś chciałby wspomóc oddziały przedszkolne prosimy o kontakt mailowy z Panią Agnieszką Kulasek: kuzmaagnieszka@gmail.com

A teraz zachęcamy do obejrzenia galerii z wizyty Klubu Kibica Seniora w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół nr 5 w Dąbrowie Górniczej >>> Link

źródło: MKS DG